GEFCO Grup Rus İhracat Merkezi ile anlaşma imzaladı

GEFCO Grup Rus İhracat Merkezi ile anlaşma imzaladı

4641

Lojistik devi GEFCO Grup, Rus İhracat Merkezi (Russian Export Center) ile uluslararası ihracat şirketlerine lojistik desteği sağlamak amacıyla anlaşma imzaladı. St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda gerçekleşen imza törenine, GEFCO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal ve Rus İhracat Merkezi Genel Müdürü Peter Fradkov katıldı.

Öncü lojistik şirketi GEFCO Grup ve Rus Hükümeti’nin desteği ile kurulan Rus İhracat Merkezi, St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumun da, işbirliği anlaşması imzaladı. Törende GEFCO’yu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal, Rus İhracat Merkezini ise Genel Müdür Peter Fradkov temsil etti. Uluslararası ihracat şirketlerine global lojistik çözümleri sağlamak amacıyla imzalanan ve üç yıl sürecek işbirliği ile Rusya nın ihracat kapasitesinin geliştirilmesi de hedefleniyor.

Karmaşık tedarik zincirlerini yönetmede 65 yıllık uzmanlığa sahip GEFCO Grup, anlaşma kapsamında ihracat şirketleri için lojistik köprüsü oluştururken, Rusya Federasyonu Hükümeti’nin desteğiyle Rusya Kalkınma Bankası Vnesheconombank’a bağlı olarak kurulan Rus İhracat Merkezi ise Rus ihracatçılara, hukuk, finansman ve iş geliştirme danışmanlığı sağlayacak.

GEFCO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal konuyla ilgili olarak, “Otomotiv sektöründen başlayarak diğer stratejik üretim alanlarına da yayılacak bu önemli anlaşmadan dolayı son derece mutluyum. Global bir lojistik sağlayıcısının başkanı olarak, uluslararası büyümeyi amaçlayan şirketler için stratejik lojistik ve nakliyenin önemini biliyorum. Bu anlaşmayı, şirketlerin dünya genelindeki rekabetle yüzleşmesine ve global ekonomide sürdürülebilir pozisyonlar elde etmesine yardımcı olacak bir stratejik ortaklık olarak görüyorum,” şeklinde konuştu.

Rus İhracat Merkezi Genel Müdürü Petr Fradkov ise anlaşmayla ilgili şu yorumda bulundu, “Lojistik alanında global bir uzman olarak kabul gören GEFCO, 10 yılı aşkın bir süredir Rusya pazarında da hizmet veriyor. Anlaşma kapsamında, ihracatı geliştirme ve ihracatçıları desteklemeye yönelik uzmanlığımızı paylaşmakla kalmayacak, aynı zamanda büyük ölçekli projeler gerçekleştirme, sektör konferansları düzenleme, lojistik ve vergi prosedürlerini bütçelendirme gibi birçok süreç özelinde de işbirliği içerisinde hareket edeceğiz. Rus İhracat Merkezi ile GEFCO Grup arasındaki bu anlaşmanın her iki taraf için çok faydalı olacağından şüphem yok”.

Kurumların bilgi birikimleri ile iş ortaklarına sağlayacakları faydalardan bazıları şöyle:

  • Önemli pazarlarla ilgili bilgi paylaşımı (ön araştırmadan lojistik planının nihai uygulamasına kadar)
  • İhracatçılara hukuk, finansman ve iş geliştirme danışmanlığı
  • 150’den fazla ülkede global acente ve nakliyeciler ağına erişim
  • Gümrükleme ve vergilendirme hizmetleri dahil, üst düzey ve homojen operasyonel hizmetler ile kapıdan kapıya çözümler

GEFCO Grup hakkında

GEFCO sanayi ve üretim sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlara katma değer sağlamak ve rekabet avantajlarını artırmak için lojistik planları tasarlıyor ve uyguluyor. GEFCO’nun müşterilerine sunduğu performans son 65 senede özellikle de en karmaşık ve en talepkar sektörlerden biri olan otomotiv sektöründe edindiği uzmanlığa dayanıyor. 150 ülkede faaliyet gösteren GEFCO Avrupa’nın en büyük 10 Lojistik Grubu arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında 350’den fazla merkez ve tesiste 11.500 çalışanıyla hizmet veren GEFCO Grup, 2014 senesinde 4,1 milyar€ ciro yaptı. Grup, Güneydoğu Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar, Doğu Asya ve Güney Amerika’daki faaliyetlerini artırarak sürdürmektedir. Daha fazla bilgiye www.gefco.net adresinden ulaşılabilir.

Rus İhracat Merkezi hakkında

Rus İhracat Merkezi (Russian Export Center), Rusya Federasyonu hükümetinin desteği ile kurulan bir ihracatı destekleme kamu kuruluşudur. Merkez, alana yönelik hükümet birimleri ve bakanlıklarla işbirliği dahil olmak üzere finansal alanda ve finansal olmayan alanlarda ihracatçılara “tek çalışma penceresi” sağlamaktadır. Rusya İhracat Sigorta Kurumu (EXIAR) ile Rosexim Bank, “tek çalışma penceresi” konseptini oluşturmak amacıyla bir grup Rus ihracat merkezi ile entegre edildi. Çalışmaların bir parçası olarak Rus İhracat Merkezi, enerji dışı ürünlerin üreticilerine tüm ihracat dönemi boyunca geniş bir dizi hizmet sunuyor. Merkez, alana yönelik kamu kuruluşları ile etkileşim kurmak, ihracat ve uluslararası iş operasyonlarını iyileştirmeye yönelik öneriler sunmak, iş ve ihracat topluluğu üyeleriyle etkileşim kurmak ve sistem kısıtlamalarının kaldırılmasına katkıda bulunmak gibi konularda destek sağlamaktadır. Daha fazla bilgiye exportcenter.ru adresinden ulaşılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.